Болгарський єпископ захищає інтереси Росії без благословення патріарха та Синоду – інтернет-видавництво Церкваріум
05
Ср., жовт.

Болгарський єпископ захищає інтереси Росії без благословення патріарха та Синоду

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Митрополит Видинський Даниїл (БПЦ) знов у центрі медіа-скандалу

Росія, не покладаючи рук, вишукує в помісних церквах прихильників, які б створювали видимість всеправославного опору діям Вселенського патріарха в Україні. В Болгарській церкві теж є відверті русофіли, найбільш відомі з яких - Ловчанський Гавриїл, Варненський і Великопреславський Йоан та Видинський Даниїл. Свого часу саме ця трійця висловила свою незгоду з рішенням власного Священного Синоду, в якому більшість проголосувала проти пропозиції скликання Всеправославного синоду.

І от один з цих русофілів - митрополит Видинський Даниїл знов привернув увагу болгарських та грецьких ЗМІ. Як повідомляє болгарське видання Faktor, 29 травня болгарський ієрарх відвідав Москву, де зустрівся з головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополитом Іларіоном (Алфеєвим). Про цей візит немає згадки на офіційному сайті БПЦ, проте інформацію про нього розміщено на сайті Моспатріархії. Як вбачається з цього повідомлення, митрополит Іларіон подякував ієрархові за його підтримку УПЦ МП. Але, нагадаємо, офіційно Болгарська церква не висловлювала своєї позиції з українського питання, яке передала на розгляд спеціальній комісії.

Цей вояж, за інформацією Faktor, не благословлено ані патріархом Неофітом, ані Священними Синодом. Митрополита супроводжував проректор Софійської духовної семінарії ієромонах Мелетій (Спасов). У нього також не було благословення бути відсутнім на робочому місці до закінчення навчального року. Болгарське ЗМІ зазначає, що у церковних колах говориться про щедру винагороду за цей "непослух". Після Москви митрополит Даниїл прямує до Києва. 

Крім того, Даниїл нещодавно розіслав листа на 23 сторінках грецькою мовою усім 84 єпископам Елладської церкви, де описуються "канонічні злочини" Константинопольського патріарха, який в листі навіть не йменується Вселенським. Faktor задає логічне питання: а чому такого листа митрополит не розіслав своїм колегам в БПЦ, а почав бомбардувати саме елладських єпископів?

Всі ці дії вимагають канонічних санкцій, адже митрополит напередодні Синоду, призначеного на 11 червня, робить заручником Москви всю Болгарську церкву та обстоює інтереси Росії всупереч інтересам Болгарії. За статутом БПЦ єпископ має право висловлювати свої погляди лише в Синоді, а не за його межами. 

Faktor нагадує, що до того, як стати єпископом Видинським, Даниїл був вікарієм єпископа болгарського в Сполучених Штатах Йосифа. Його ім'я пов'язане з вбивством священика Стефана Камберова, який був канонізований Піменськім альтернативним синодом як мученик віри. Матеріали вбивства таємничим чином зникли з прокуратури Благоєвграда, і підвищення Даниїла в якості єпископа було пов'язано з особистим захистом Георгія Пирванова (болгарський політик, третій президент Болгарії у 2002–2012 роках). За часів комунізму батько митрополита Видинського був головою Народної міліціїї.