Архієпископ Кіпрський Хризостом: Я міг би визнати ПЦУ вчора, сьогодні або завтра, це для мене не проблема – інтернет-видавництво Церкваріум
05
Нд., груд.

Архієпископ Кіпрський Хризостом: Я міг би визнати ПЦУ вчора, сьогодні або завтра, це для мене не проблема

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Відбувається візит Хризостома до Константинополя

На запрошення Вселенського патріарха Варфоломія до Стамбула прибув голова Кіпрської церкви архієпископ Хризостом. Очікується, що завтра вони проведуть спільну літургію, на якій за диптихом Вселенського патріархату згадується ім'я предстоятеля ПЦУ митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

Як повідомляє Romfea, напередодні богослужіння Хризостом виголосив подячну промову Вселенському патріархові, де, поміж іншим, зачепив питання визнання ПЦУ. Він сказав, що насправді проблема православ'я для нього, як і для Вселенського патріарха, полягає не в визнанні ПЦУ. "Я міг би їх визнати і вчора, і сьогодні, і завтра. Для мене (тут) немає жодної проблеми. Проблема для мене - це проблеми православ’я. На жаль, дехто цього не розуміє, а ті предстоятелі, які не поїхали на Всеправославний собор, не знають і не можуть зрозуміти".

Також щодо права Вселенського патріарха надавати автокефалії, Хризостом сказав, що він намагався пояснити деяким предстоятелям, що не треба посилати своїх єпископів на чужі канонічні території лише тому, що там є їхні громадяни, адже 300 тисяч кіпріотів закордоном знаходяться в юрисдикції Вселенського патріархату.

Крім того, кіпрський предстоятель заявив, що він сам давно пропонував почати підготовку до наступної сесії Всеправославного собору. В цьому випадку необхідно визначити теми (для обговорення), а інші предстоятелі церков, які поважають томоси про автокефалію, які їм раніше видав  Вселенський патріарх, мають діяти на благо православ'я.