Архієпископ Ієронім в Стамбулі фактично визнав ПЦУ, - відомий грецький каноніст – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Архієпископ Ієронім в Стамбулі фактично визнав ПЦУ, - відомий грецький каноніст

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Перший дружній жест в бік ПЦУ зроблено

На сайті Romfea з'явився допис відомого доктора з канонічного права Анастасіоса Вавускоса, в якому він переконливо доводить, що під час перебування у Стамбулі з нагоди іменин патріарха Варфоломія голова Елладської церкви архієпископ Ієронім фактично висловив свою позитивну позицію щодо визнання ПЦУ.

Вавускос зазначає, що візит Ієроніма не носив приватного характеру, а був офіційним. При цьому архієпископ виступав не від власного імені як  правлячий єпископ свої єпархії, а як голова Священного Синоду Елладської церкви. Отже, офіційними можуть вважатись такі дії Ієроніма як привітання Вселенському патріарху з іменинами, перебування на святкових заходах 10 червня, а також спільне служіння з митрополитом Київським Епіфанієм, бесіда з ним та прийняття його подарунків.

Це фактично означає офіційне визнання ПЦУ, що, у свою чергу, скасовує необхідність роботи спеціальної комісії над питанням ставлення Елладської церкви до дарування автокефалії ПЦУ.

Нагадаємо, що ми вже раніше писали про те, що Елладська Церква опосередковано визнала Православну Церкву Україну відпустивши у її клір архімандрита Епіфанія (Дімітріу), якого було висвячено на єпископа для грецької пастви в Україні. Відпускання у клір іншої Помісної Церкви свідчить про визнання іншої Помісної Церкви.