Александрійський патріарх: "Вирішення питання автокефалії існує" – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Александрійський патріарх: "Вирішення питання автокефалії існує"

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Від радикальної підтримки РПЦ очільники помісних церков переходять до риторики переговорів

Патріарх Александрійський Феодор ІІ дав інтерв'ю грецькому виданню ETHOS - повідомляє Romfea. В ньому він торкнувся і питання української автокефалії. 

Патріарх сказав, що він любить та поважає Вселенського патріарха, але також добре знає і Російську церкву, з якою у нього емоційний зв'язок. Адже багато церков та монастирів було побудовано ще за часів російських царів за їх кошти. Тому узи Александріійського Патріархату і Російської Церкви глибокі і не можуть бути викорінені. Однак наразі постає проблема з автокефалією, яку надав Україні Вселенський патріарх.

Феодор не заперечує проти того, щоб кожна Церква отримувала Автокефалію. Однак існує розділення в Україні, а [почесний патріарх] Філарет взагалі планує зібрати собор, на якому хоче скасувати рішення Об'єднавчого собору. 

Александрійський патріарх відповів на питання, що відбувалось на зустрічі чотирьох предстоятелей - Кіпрського архієпископа, Ієрусалимського, Антіохійського та Александрійського патріархів. Його відповідь була такою. Всі люблять Вселенського патріарха. Питання автокефалії не є догматичним, а тому існує вирішення проблеми, яка наразі склалась в Україні.

Архієпископ Кіпру постарається попросити у Його Всесвятості дозволу спочатку зустрітися з Вселенським Патріархом і Патріархом Московським, після чого влаштувати неформальну зустріч всіх Предстоятелів, щоб випрацювати рішення, яке було б прийнятним для всіх. Адже "ми не можемо дозволити собі розкіш бути розділеними".

Рішення може бути знайдено, але кожному потрібно буде побачити насамперед інтереси Церкви.