Александрійський Патріарх пророкує автокефалію України – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Александрійський Патріарх пророкує автокефалію України

Помісні церкви

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Чи є митрополит Онуфрій "предстоятелем" Української церкви?

Джерело fanarion.blogspot.com

П.А. Андріопулос

Сьогодні, у суботу 29 вересня 2018 року, у день пам’яті святого Кукші, у монастирі Успіння Богородиці Одеської було звершено літургію  за участі  Патріарха Александрійського і всієї Африки Феодора ІІ та, як було написано, у співслужінні з «Предстоятелем Української Православної  Церкви Онуфрієм». 

Одначе, Митрополит Київський і всієї України Онуфрій не є «предстоятелем» Української Церкви. Він керує автономною Церквою, яка підпорядкована Московському Патріархатові. Звичайно, він посідає переважне становище в Московській ієрархії, але не більше. 

Якою службовою «логікою» керувався Александрійський патріарх Феодор, служачи спільно з українцем Онуфрієм, який вважається нібито предстоятелем автокефальної Церкви?

Сам же Патріарх другого Престолу у Православ’ї посадив біля себе Митрополита, який керує автономною Церквою у статусі нібито предстоятеля. В інформаційному бюлетені,  виданому Александрійським Патріархатом, у якому повідомляється про сьогоднішнє служіння, Київський Митрополит титулується як «Блаженніший», достеменно так, як і Александрійський Патріарх.

Невже таким чином Папа і Патріарх Александрійський пророкує для Української Церкви почесний статус автокефалії? 

Коментарі, як то кажуть, зайві, бо тямущий збагне, ми ж  одразу ж за цим публікуємо фотографії з Літургії Московського патріарха Кирила, де чітко видно,  яке місце у Київського Митрополита.

А він володіє невеличкою перевагою перед російськими ієрархами -  цілком законною як для російських традицій – але в жодному разі він не стоїть поруч з Московським Патріархом, як предстоятель, бо ж такого статусу у нього немає. 

Ексклюзивний переклад Cerkvarium