Росія вимагає в обмін на засуджену ізраїльтянку віддати Александрівське подвір'я в Єрусалимі – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Росія вимагає в обмін на засуджену ізраїльтянку віддати Александрівське подвір'я в Єрусалимі

Церковні

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Дуже вчасно напередодні зустрічі предстоятелів в Аммані

Як повідомляє кіпрське видання Cyprys daily mail з посиланням на ізраїльське телебачення, наразі тривають переговори між Ізраїлем та Росією про передачу на батьківщину ізраїльтянки Наами Іссахар, яка знаходиться в російській тюрмі за звинуваченням в контрабанді наркотиків. Виявилось, що Росія вимагає в обмін на Нааму остаточно оформити у власність російської держави Олександрівське подвір'я в Єрусалимі.

За словами кіпрського видання, Олександрівське подвір'я знаходиться в Старому місті Єрусалиму, всього в десятках метрах від Храму Гробу Господнього. Після 1948 року, коли Старе місто перебувало під владою Йорданії, подвір'я перейшло під управління «Російського православного товариства Святої Землі» або ІППО. Але після розколу в ІППО почався конфлікт між двома групами росіян, який юридично досі неврегульований. В 2015 р. тодішній прем'єр-міністр РФ Медведєв організував подання владі Ізраїлю документів на юридичне оформлення власності на російську державу.

Олександрівське подвір'я відоме тим, що під час розкопок на території, де воно знаходиться, віднайшли багато цінних історичних будівель та святих реліквій.

В першу чергу це Поріг Судних Воріт, через які пройшов Ісус Христос по дорозі на Голгофу, а також невеликий лаз у фрагменті кріпосної стіни, який, ймовірно, є одним з так званих "голчаних вушок". Крім того, там знаходяться залишки колон і арка базиліки Воскресіння Господнього часів правління Костянтина Великого, частина скелі з околиць Єрусалима, встановлена ​​безпосередньо за Порогом Судних Воріт, та частина колони базиліки Воскресіння Господнього, яка використовується в якості престолу в центрі храму Святого Олександра Невського, що належить до подвір'я.

Коментар Cerkvarium. Ця обмінна операція, очевидно, може вплинути на процес організації патріархом Єрусалимським Феофілом ІІІ наради предстоятелів лояльних до РПЦ церков в Аммані. Крім того, ситуація виглядає так, що Росія фактично бере в заручники іноземних громадян, аби потім обмінювати їх на певні власні преференції. Адже процес над Наамою Іссахар відомий тим, що ізраїльтянці в аеропорту підкинули гашиш. Наразі вона відбуває термін покарання 7,5 років в російській тюрмі.

Джерело фото